Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Logo RAAB Computer
Menu

12. ročník Rohálovské 50 s RAAB

RAAB FORCE Rohálovská 50ka zve na dvanáctý ročník. V sobotu 18.9.2021 obsadí bikeři i ultraběžci Prusinovice.

 

Po loňském ročníku naruby a po jarním samozávodu se vracíme k normálu (snad). Jen si zopakujeme podzimní termín.

 

Pojede se klasická trasa

Po startu se pojede úvodní okruh, pak na Pacetluky, Karlovice, brod v Líšné, panelovka v půli trati, traily a Vesanské rokle v Ochozském lese, agrokulturní vložka v Dobroticích, průjezd zámeckou oborou, brod řeky Rusavy v Holešově, Tučapké pivní zastavení a přes kravín do cíle. Pěkné výhledy a spousta menších kopečků, na kterých ve finále nasbíráte slušné převýšení okolo 1000 metrů.

Na trase budou 4 občerstvovací stanice s dobře naladěnou obsluhou (NEKO, Sokol Třebětice, dvůr Dobrotice, MS Tučapy), 100 povzbuzujících regulovčíků a spousta diváků podél trasy.

 

Druhý běžecký Rohálovský ultramaraton

Jarní samozávodní Rohálovskou padesátku si zaběhlo 56 běžců a běžkyň. Tito šílenci (myšleno v dobrém, a taky k nim patřím) by si rádi proběhli Rohálovku i hromadně. Jediná možnost, kdy odstartovat, aby se běžci nepotkali s bikery, je start ve 13:15 jakmile poslední biker objede úvodní okruh. Trasa 2. Rohálovského ultramoratonu bude identická s MTB, občerstvovačky budou v provozu, jen cílová páska bude posunuta až k pódiu, aby nám neunikl ani jeden doběh, Naopak ti pomalejší budou dobíhat do rozjařeného davu. Běžecký rekord patří Davidovi Pelíškovi s časem 3:34:28 - hodně bikerů je v ohrožení!

 

Favorit není

Rohálovská padesátka odstartuje ve 12:30. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky. V minulém ročníku vyhrál Tomáš Strnka. Rekord Rohálovské padesátky drží od roku 2019 Johnny Cattaneo s časem 1:45:00 (průměrná rychlost 28,6 km/h). Za jeho překonání slíbil starosta Prusinovic Zbyněk Žákovský láhev (možná i demižón) slivovice. V ženské kategorie bude titul obhajovat Julie Malošíková.


Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg - 31 účastníků této kategorie jelo loni = tloustneme) a soutěž 3členných týmů. Závod je součástí Rohálovského duatlonu a místní série „MTB král Hostýnek“, do které je zahrnuta Rohálovská 50ka, Drásal A a Obr Drásal, Hostýnská 50ka, Rusavská 50ka a Zlínská 50ka.

 

Děti si zazávodí na terénním okruhu

Ještě před hlavním závodem od 9:00 proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. Pojede se na okruhu (1,35 km) s překážkami stejném jako v roce 2020. Všechny kategorie mají start a cíl na fotbalovém hřišti (pozor, prezentace pouze na kulturním domě). Vyhlášení ve dětí proběhne ve 13:20 v zázemí hlavního závodu na pódiu - děti si zaslouží velký potlesk. Organizaci dětí zajišťuje tým Holešovských Pokalíšků.

 

Po Rohálovce se nejezdí hned domů

V sobotní odpoledne bude bez přestání probíhat doprovodný program. Hned po vyhlášení začíná večerní zábava. Vystoupí SKARLET rock, po nich EXPO & PENSION rock.

 

11 ročníků Roh50 v číslech

Za 11 let historie MTB Rohálovka měla 6938 účastí, průměrně 630,5 účastníků hlavního závodu a 194 dětí, 2973 různých bikerů a bikerek. 29 bikerů absolvovalo všech 11 dosavadních ročníků (z toho jedna bikerka Martina Novotná), 21 bikerů a bikerek má jednu absenci. Více ve statistice závodu.

 

Podrobný program Rohálovské padesátky (sobota 18.9.2021)

7:30 otvíráme prezentaci (Kulturní dům, platí i pro dětské kategorie)

9:00 zahájení dětských závodů (všechny starty na hřišti)

12:30 start hlavního závodu

13:15 start bežeckého ultramaratonu

13:20 vyhlášení dětských závodů

14:10 očekáváme vítěze mtb

15:30 taneční vystoupení

16:30 vyhlášení výsledků a vítězů

17:00 očekáváme vítěze běžeckého ultramaratonu

17:30 SKARLET rock

19:30 vyhlášení běžeckého ultramaratonu

19:30+ EXPO & PENSION rock

 

Propozice hlavního závodu: https://www.vesani.cz/propozice/

Propozice dětských závodů: https://www.vesani.cz/propozice-deti/

Propozice běžeckého ultramaratonu: https://www.vesani.cz/propozice-beh-roh50-ultra/

Trasa: https://www.vesani.cz/trasa-a-mapy/

Foto: https://www.vesani.cz/fotogalerie/

Video: https://www.vesani.cz/videa/

Napsali o Roh50: https://www.vesani.cz/napsali-o-nas/

 

Videopozvánka 2021:

Hledat na webu